Właściwości lecznicze i kosmetyczne aloesu

Właściwości lecznicze i kosmetyczne aloesu

Aloes - właściwości lecznicze

Może odpowiadać za regulowanie wydzielania soków żołądkowych, wpływa na odpowiednie pH żołądka, reguluje stany zapalne w organizmie i przewodzie pokarmowym, poprawia trawienia, oczyszcza jelita. Jeśli ktoś ma problemy z układem trawiennym, zaparciami, biegunkami czy zapaleniami jamy ustnej powinien zdecydować się na przyjmowanie aloesu. Jest to przede wszystkim źródło wielu cennych witamin i minerałów, odpowiada za lepszą pracę układu odpornościowego, będzie dodawać również energii oraz witalności. W stanach osłabienia będzie to istotne wsparcie organizmu.

Warto skorzystać z tego produktu ponieważ usprawnia przemianę materii, oczyszcza krew i ułatwia eliminację toksyn. Jest to dobra opcja, która wspomaga leczenie otyłości czy cellulitu. Jest to dobra opcja do uzupełnienia odchudzania czy oczyszczania organizmu. Można liczyć na dzielenie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. Jest to również doskonała opcja, gdy ktoś będzie chciał zadbać o stan swoich stawów, szczególnie gdy są one mocno narażone na artretyzm.

Aloes – działanie kosmetologiczne

Najważniejsze zastosowanie wynika z kosmetologii, gdzie sok z aloesu daje rzeczywiście wiele możliwości wykorzystywania. Ten jasno żółty, przeźroczysty płyn, rozpuszczalny w wodzie o typowym zakresie pH mniej więcej na poziomie 5. W kosmetykach mamy różne stężenie tego składnika.

Jak będzie działać?

Przede wszystkim wzmacnia to mechanizmy obronne naskórka wobec środowiska zewnętrznego. Efektem będzie zwiększenie zdolności regeneracyjnych oraz zapobiega problemem zapalnym a także alergicznym. Może to dalej również zapobiegać utracie wody, gwarantuje również lepsze nawilżenie i może wpływać na to, że nasza skóra będzie miękka.

Produkty z aloesem

Aloes charakteryzuje się także odpowiednimi właściwościami nawadniającymi co również ma istotne znaczenie i powinno być brane pod uwagę. Dzięki niemu będziemy mieli piękną gładką skórę. Charakteryzuje się działaniem naprawczym, gojącym oraz łagodzącym i przeciwświądowym. Może zwiększyć również syntezę kolagenu oraz GAG. Nie tylko bierze udział w formowaniu nowego naskórka, ale dodatkowo będzie również odpowiadać za uśmierzenie bólu i sprawi, że będzie można oczekiwać złagodzenia podrażnień.

Stan skóry

Stosuje się aloes również jako produkt, który będzie wykorzystywany przy leczeniu oparzeń, uszkodzeń i otarć naskórka, ugryzień, odmrożeń. Będzie chronić przed starzeniem i zmarszczkami. Może odpowiadać za stymulowanie kolagenu do produkcji, ale oprócz tego również elastyny i kwasu hialuronowego. Uważa się, że będzie charakteryzował się działaniem przeciwbakteryjnym oraz antyseptycznym.

Jest to produkt zmniejszający pH skóry, utrzymuje kwasowe środowisko, które jest niedogodne dla drobnoustrojów patogennych. Będzie działać również pomocnie na leczenie trądziku, stanów zapalnych oraz egzem. Produkt będzie poprawiał mikrokrążenie oraz będzie przyspieszał również eliminację toksyn z organizmu. Wpływa skutecznie na dotlenienie tkanek oraz poprawia transport produktów przemiany materii takich jak cysteina oraz metionina.

Natalia Ochocka

Redakcja aloevera.edu.pl

Bogata wiedza związana ze zdrowym trybem życia
Zastanawiałeś się, które rośliny posiadają moc leczniczą oraz są łatwo dostępne?
Na ratunek przybywa aloes, czyli cud natury. Jego niezwykła moc pozwala na przywrócenie zdrowia oraz dodaje energię do życia
Wprowadź do swojego codziennego życia aloes już dzisiaj!

kontakt@aloevera.edu.pl