Aloes – korzyści ze stosowania

Aloes – korzyści ze stosowania

Aloes to roślina, która już w przeszłości była stosowana w różnych kulturach ze względu na swoje liczne właściwości zdrowotne oraz lecznicze i pielęgnacyjne. Liście aloesu składają się z trzech warstw. Najgłębsza ich część ma w sobie specjalny żel, który będzie działał korzystnie na organizm człowieka. Obecnie żel aloesowy stosowny jest w produktach do pielęgnacji skóry jak i też będzie stosowny w naturalnej surowej postaci.

Aloes i jego wartość odżywcza

Według badań i artykułów jakie na ich podstawie się pojawiają, żel z aloesu posiada wiele cennych witamin, które działają w naszym organizmie jako przeciwutleniacze i to sprawi, że będziemy chronić się przed działaniem wolnych rodników, które mogą odpowiadać za starzenie się organizmu i powodować raka. Żel aloesowy zawiera cenną witaminę B12 oraz kwas foliowy. Znajduje się tam również wiele składników mineralnych oraz blisko 20 aminokwasów w tym 7 z 8 kluczowych.

Działanie przeciwzapalne

Aloes zawiera kilka związków przeciwzapalnych między innymi kwas salicylowy. Dzięki niemu będzie się tworzyć w organizmie mniej kwasów i tym samym można się ochronić przed stanami zapalnymi. Spożywanie aloesu może być pomocne również w zakresie leczenia stanów zapalnych jelit. W niektórych badaniach udało się już potwierdzić, że aloes może działać korzystnie również na problem wrzodów żołądka.

Spożywanie aloesu

Profilaktyka i leczenie cukrzycy

W opublikowanych badaniach testowany był również aloes na myszach, które miały cukrzycę typu 2. Ostatecznie udało się ukazać ten środek jako taki, który działa przeciw hiperglikemii. Po podaniu fitosteroli z aloesu myszy miały mniejszy poziom gluzkozy. W ten sposób udało się między innymi udowodnić, że przyjmowanie aloesu w dłuższym okresie czasu wpływa na poziom glukozy we krwi, co może być przydatne w trakcie leczenia cukrzycy typu 2. W ramach tych ukazanych nam badan udało się udowodnić, że zmniejszone są poziomi stężenia trójglicerydów . po sześciu tygodniach poziom glukozy był już u pacjentów znacząco zmniejszony.

Na co uważać?

Żel aloesowy znajduje się w największej ilości w wewnętrznej warstwie liścia i jest to bezpieczna oraz korzystna część rośliny do spożywania. Jego skóra i żółta warstwa znajdująca się bezpośrednio pod nim uważana jest natomiast za niebezpieczną, ponieważ ma silne działanie przeczyszczające. Aloes między innymi nie będzie się nadawał w przypadku kobiet w ciąży oraz dzieci poniżej 12 roku życia. Raczej powinno się go unikać, jeśli kobieta karmi piersią. W trakcie ciąży może nawet prowadzić do poronienia.

Michał Biel

Redakcja aloevera.edu.pl

Bogata wiedza związana ze zdrowym trybem życia
Zastanawiałeś się, które rośliny posiadają moc leczniczą oraz są łatwo dostępne?
Na ratunek przybywa aloes, czyli cud natury. Jego niezwykła moc pozwala na przywrócenie zdrowia oraz dodaje energię do życia
Wprowadź do swojego codziennego życia aloes już dzisiaj!

kontakt@aloevera.edu.pl