Aloes zwyczajny – poznaj jego moc!

Aloes zwyczajny – poznaj jego moc!

W rodzinie aloesu znajdziemy ponad 350 różnych gatunków, ale najwięcej tych korzyści dla naszego organizmu ma aloes zwyczajny. Jest to niezwykle wszechstronna roślina lecznicza, która może być stosowana i zewnętrznie jak i też wewnętrznie i będzie to skutecznie działać na gojenie ran, oczyszczenie organizmu, lepsze trawienie, walkę ze stanami zapalnymi. Niektórzy mówią również o leczeniu raka.

Już Kleopatra w starożytności stosowała aloes zwyczajny do celów kosmetycznych. Aleksander Wielki, król Macedonii leczył nim swoich wojowników, lecznicze właściwości rośliny były również dobrze znane w starożytnym Rzymie a także na Dalekim Wschodzie. Roślina ta aż w 99% składa się z wody, jednak oprócz tego jest tam wiele witamin a także cenne substancje mineralne, aminokwasy oraz enzymy.

Liczba składników, które są dla nas bardzo zdrowe sięga około stu. Dzięki zawartości antyoksydantów wzmacnia się układ odpornościowy, neutralizuje się wolne rodniki, które powodują raka, zapalenia i choroby sercowo – wieńcowe. Zastosowany zewnętrznie będzie spowalniał starzenie się skóry, może gwarantować wygładzenie zmarszczek i poprawi gojenie się oparzeń. Chroni nas skutecznie przed promieniowaniem słonecznym, odpowiada za nawilżenie skóry. Można również dzięki niemu leczyć egzemy, trądzik, łuszczycę.

Antyrakowe działanie

Szczególnie można liczyć na to, że będzie to zauważalne w przypadku raka jelita grubego, prostaty, płuc. Będzie to związane z zawartością emodyny, która jednocześnie jest środkiem przeczyszczający, odkażającym oraz lekko przeciwbólowym. Znajdujące się w aloesie enzymy rozkładać będą składniki odżywcze takie jak tłuszcze, węglowodany i celulozę, dlatego można oczekiwać, że będzie to świetnie działać na regulowanie trawienia, likwiduje zaparcia, zgagę czy refluks. Dodaje energii przywraca prawidłową florę bakteryjną jelit.

Rośliny lecznicze

Ma świetne działanie antyspetyczne, przeciwwirusowe, łagodzi objawy hemoroidów, zapalenia pęcherza moczowego jak i też również w przypadku stanów zapalnych układu pokarmowego. Angielscy badacze stwierdzili, że galaretka aloesowa może być także pożyteczna w trakcie kuracji przy chorobie jelit.

Jeszcze inny test pokazał nam, że działanie aloesu w przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego będzie rzeczywiście cenna. Substancje aktywne rośliny powlekają błonę śluzową jelit specjalną ochronną warstwą, co chroni je przed nawrotem choroby i zapobiega między innymi ponownemu pojawieniu się złogów. Aloes zwyczajny jest jednym z najlepszych roślinnych, które mają charakter oczyszczający i czyszczący nasze jelita. Stymulując perystaltykę jelit przyczynić się można między innymi do usuwania z jelit szkodliwych osadów, wspomaga to również pracę wątroby, nerek czy śledziony.

Aloes to opcja, która będzie pomagała w leczeniu chorób układu krążenia czy cukrzycy. Dzięki niemu zmniejsza się poziom cholesterolu oraz cukru we krwi. Mamy również działanie przeciwzapalne oraz przeciwbólowe, które odnoszą się również do tego jak wygląda pożyteczne w łagodzeniu objawów artretyzmu.

Michał Biel

Redakcja aloevera.edu.pl

Bogata wiedza związana ze zdrowym trybem życia
Zastanawiałeś się, które rośliny posiadają moc leczniczą oraz są łatwo dostępne?
Na ratunek przybywa aloes, czyli cud natury. Jego niezwykła moc pozwala na przywrócenie zdrowia oraz dodaje energię do życia
Wprowadź do swojego codziennego życia aloes już dzisiaj!

kontakt@aloevera.edu.pl