Aloes zwyczajny – nadzwyczajny!

Aloes zwyczajny – nadzwyczajny!

Aloes można nazwać rośliną nadzwyczajną o właściwościach zwyczajnych. Mimo, że będzie wyglądać niepozornie to jest to skarbnica cennych dla naszego zdrowia i urody substancji odżywczych. Posadzić możemy go w doniczce, by w razie potrzeby mieć zawsze go pod ręką. Jego uprawa będzie bardzo łatwa i każdy sobie z nim poradzi nawet jeśli jest ogrodniczym żółtodziobem.

Aloes - domowa apteczka i kosmetyczka

Soczyste liście aloesu to skarbnica cennych dla zdrowia składników. Surowcem będzie tam sok wyciskany z galaretowatego jasnozielonego miąższu liści oraz pulpa z miąższu i skórki liścia. Do użytku doraźnego obrywa się 2-3 letnie liście i następnie przechowuje przez około 10 dni w lodówce. W razie konieczności nacinamy liść i miąższem będziemy smarować skórę, która nas boli albo swędzi. .

Można także przygotować sobie sok z miąższu i spożywać go raz na jakiś czas. Istnieje niestety pogląd, że aloes będzie można stosować bez ograniczeń, jednak nie będzie to prawda. W nadmiarze może działać przeczyszczająco albo też wywoływać reakcje uczuleniowe.

To wyjątkowa roślina, która w 99% składać się będzie z wody, ale w tej pozostałej cząstce 1% mamy aż 300 substancji chemicznych, które mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. znajdują się w tak małej ilości a są dla nas tak ważne.

Uprawa aloesu w domu

Aloes – sok

Butelkowany sok z aloesu najczęściej ma śladowe ilości tej substancji, jednak i tak kobiety w ciąży oraz dzieci nie powinny go spożywać, podobnie osoby chorujące na serce, nerki czy nadciśnienie. Sok z aloesu wzmacnia organizm,. Jest też uzupełnieniem dla codziennej diety. Podnosi odporność odtruwa i wspiera organizm w walce z alergiami, cukrzycą oraz miażdżycą oraz zaburzeniami przemiany materii. To tylko niewielki fragment długiej listy leczniczego działania aloesu.

Aloes – na rany, oparzenia i nie tylko

Aloes stosuje się również w kosmetyce i dermatologii do produkcji maseczek, szamponów, kremów, mydeł. Wnika on głęboko do skóry, daje świetny nawilżający efekt i kojący. Może wpływać na szybsze tworzenie się kolagenu, dlatego sprawdzi się doskonale.

Natalia Ochocka

Redakcja aloevera.edu.pl

Bogata wiedza związana ze zdrowym trybem życia
Zastanawiałeś się, które rośliny posiadają moc leczniczą oraz są łatwo dostępne?
Na ratunek przybywa aloes, czyli cud natury. Jego niezwykła moc pozwala na przywrócenie zdrowia oraz dodaje energię do życia
Wprowadź do swojego codziennego życia aloes już dzisiaj!

kontakt@aloevera.edu.pl