Aloes – co możemy z niego zrobić. Przetwory z aloesu

Aloes – co możemy z niego zrobić. Przetwory z aloesu

Wino z aloesu

Obrywamy kilka większych liści z rośliny, które mają przynajmniej trzy lata, potem się je myje, osusza i przechowuje w lodówce przez 10 dni. Bierzemy 500 gram liści i usuwamy brzeżne kolce, kroimy liście na kawałki po kilka centymetrów i mielimy w maszynce. Dodajemy do tego około pół litra wina czerwonego.

Można dodać miód i po wymieszaniu dokładnym następnie umieszczamy w ciemności na około 3-5 dni. Liście będzie można również miksować. Otrzymane wino należy cedzić przez gęste sitko, potem rozlewamy do butelek i przechowujemy w lodówce.

Na początku dodajemy po jednej łyżeczce do herbaty, w następnych 3-4 tygodniach trzy razy dziennie po łyżce stołowej, dalej 3-4 tydzień trzy razy dziennie po łyżeczce do herbaty zawsze przed jedzeniem około godzinę. Okres przyjmowania to 2-3 miesiące, po tym należy zrobić sobie przerwę na tydzień czy dwa i następny cykl można realizować.

Znanych jest wiele podobnych przepisów nieco innych proporcjach. Między innymi chodzić będzie o większa ilość wina i dodatku spirytusu. Stosuje się to w wielu schorzeniach zwłaszcza, gdy chodzi o wrzody żołądka i dwunastnicy oraz owrzodzeniu jelita grubego.

Napar z aloesu

Przygotowywany tak samo jak na wino liść należy pociąć na drobne kawałki i potem wkładamy do termosu. Następnie dodajemy po łyżeczce szałwii i kwiatów nagietka, zalewa się półtorej szklanki wrzącej wody, zakręca termos oraz zostawia na godzinę. Napar można stosować między innymi do płukania jamy ustnej oraz gardła. Przemywać można przewody nosa, obmywać srom i odbyt.

Soki z aloesu

Miód z aloesu

Liście przygotowywane również w taki sam sposób będziemy miażdżyć dodając do każdych 100 gram około 200 gram miodu. Potem lekko ogrzewamy aż do wrzenia i odstawiamy do kolejnego dnia. Następnie wszystko ogrzewamy, cedzimy przez sito do słoika i chowamy do lodówki. Przyjmować rano na czczo oraz na godzinę przed obiadem po łyżeczce jako środek, który pobudzający apetyt przeciwnieżytowy oraz ogólnie wzmacniający co nie jedna zdrowa dieta. Jest wskazany dla dzieci, młodzieży i osób w podeszłym wieku.

Wyciąg glicerynowy z aloesu

Do około 100 gram liści przygotowuje się 100 ml wody, miksuje i dodaje około 150 ml gliceryny oraz nieco soku cytrynowego. Wszystko następnie miksujemy i zostawiamy na 24 godziny. Następnie oddzielamy miazgę roślinną na gęstym sitku a płyn przelewamy do butelek i chowamy do lodówki. Stosować należy go jako środek kosmetyczny, może to być płyn po goleniu. Jest to świetna opcja, która będzie wpływać doskonale na stan naszej cery, dlatego warto po to sięgnąć.

Iwona Świderska

Redakcja aloevera.edu.pl

Bogata wiedza związana ze zdrowym trybem życia
Zastanawiałeś się, które rośliny posiadają moc leczniczą oraz są łatwo dostępne?
Na ratunek przybywa aloes, czyli cud natury. Jego niezwykła moc pozwala na przywrócenie zdrowia oraz dodaje energię do życia
Wprowadź do swojego codziennego życia aloes już dzisiaj!

kontakt@aloevera.edu.pl