Aloes – czy wiesz co potrafi?

Żel z aloesu będzie wchodził w skład licznych preparatów kosmetycznych takich jak mleczka, toniki, kremy czy pomadki ochronne, odżywki do włosów, emulsje po goleniu, opalaniu, płyny do kąpieli czy też różnorakie balsamy do ciała. Poleca się ten produkt stosować jako taki, który będzie dobry do suchej i odwodnionej cery, która jest dodatkowo podrażniona, alergiczna, trądzikowa.

Nadaje się do stosowania w przypadku cery dojrzałej, gdzie pigmentacja nie będzie równomierna i pojawiają się rozszerzone naczynka. Może być również do zastosowania w przypadku pielęgnacji skóry całego ciała i to niezależnie do tego czy chcemy ją leczyć czy tylko liczymy na podtrzymanie dobrej kondycji skóry.

Aloes – ciekawostki

Roślina od czasów starożytnych byłą stosowana w różnych systemach medycznych wielu cywilizacji. Na początku z jej leczniczych możliwości korzystali Chińczycy, którzy dziś stosują ją również w przypadku medycyny chińskiej. Także w starożytnym Egipcie był on wykorzystywany już między innymi przez Kleopatrę, która stosowała sok z aloesu do kąpieli oraz jako produkt do smarowania skóry.

Rzymianie, Grecy, Hindusi uważają, że to jedna z najlepszych roślin. Między innymi Indianie zaliczają ją do roślin, które należy czcić. Trafił do Ameryki dzięki Hiszpanom i od tego momentu jest tam rośliną wykorzystywaną bardzo często leczniczo.

Kwiat aloesu w Twoim domu

Roślinę będzie można wyhodować w doniczce zwracając uwagę na kilka istotnych szczegółów. Roślina nie będzie lubić ostrego słońca. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie tam odpowiedni półcień. To roślina mało wymagająca, która jest łatwa w pielęgnacji, jednak nie będzie lubić nadmiaru wody. Można ją lekko podlewać raz w tygodniu. Nawóz nakłada się wyłącznie w okresie wzrostu rośliny. Aloes to roślina o sporych rozmiarach, dlatego będzie wymagała większej ilości miejsca niż większość doniczkowych kwiatów

Kosmetyki z aloes

Sok z aloesu – jak go pozyskać

Sok z aloesu pozyskuje się bardzo łatwo. Wystarczy jedynie delikatnie naciąć liście, by wyciekał z nich sok. Gdy będzie się zbierać większa ilość należy go przelać do słoja i chronić przed działaniem wilgoci oraz ciepła. W razie potrzeby niewielką ilość nakładamy na skórę.

Aloes leczniczy – co warto wiedzieć

Aloes to roślina, która ma właściwości lecznicze, stosowana jest zewnętrznie na skórę jak i też doustnie w formie gotowego suplementu diety. Zewnętrznie wykorzystuje się lepki przeźroczysty sok a także żel z rośliny, które charakteryzują się silnym działaniem przeciwzapalnym oraz gojącym. Dzięki niemu można szybko działać na zabliźnianie się ran, łagodzenie podrażnień skóry. można leczyć oparzenia. Jest to produkt działający odświeżająco oraz tonizująco na skórę. stosowany zewnętrznie jako nasze domowe SOS na uszkodzenia skóry.

Aloes – czy nadaje się dla dzieci i kobiet w ciąży

W przypadku kobiet w ciąży raczej nie powinno się aloesu przyjmować. Jest to produkt, który nie nadaje się również do stosowania w przypadku dzieci poniżej 6 roku życia. Może powodować bowiem różnorakie przykre dolegliwości ze strony nudności.

Iwona Świderska

Redakcja aloevera.edu.pl

Bogata wiedza związana ze zdrowym trybem życia
Zastanawiałeś się, które rośliny posiadają moc leczniczą oraz są łatwo dostępne?
Na ratunek przybywa aloes, czyli cud natury. Jego niezwykła moc pozwala na przywrócenie zdrowia oraz dodaje energię do życia
Wprowadź do swojego codziennego życia aloes już dzisiaj!

kontakt@aloevera.edu.pl