Aloes – Twoja tajna urodowa broń

Aloes – Twoja tajna urodowa broń

Niektórzy uważają, że aloes to botaniczny cud, któremu pod względem pielęgnacji nie będzie w stanie dorównać żadna inna roślina. Urododajny sukulent będzie miał w składzie tak wiele substancji odżywczych, że niektóre z nich są nawet nie do końca zbadane. Można nim ponoć leczyć komórki guzów nowotworowych, wspomagać system odpornościowy, zapobiegać niszczeniu zdrowych komórek.

Sposób na rany

Największa jednak renoma aloesu będzie pochodzić z właściwości gojących rany, uszkodzenia, oparzenia czy odmrożenia. Wszystkie zdają się znikać pod wpływem tego zielonego uzdrowiciela. Czynne związki aloesu mają zdolność przenikać daleko w głąb tkanki i tak dochodzi do redukowania na tym poziomie degeneracji komórek oraz stanów zapalnych, uda się rozszerzyć naczynia krwionośne, co zwiększy dopływ krwi i poprawi odnowę skóry.

Aloes – poznaj jego urodowe zastosowania

Jeśli zdecydujemy się na żel z aloesu w codziennej rutynie będzie praktyczny i warto wiedzieć jak najlepiej decydować się na jego stosowanie. Zamiast kremu nakładamy taki żel rano i wieczorem, który będzie skutecznie oczyszczał cerę, zamyka pory i nadaje młodzieńczego blasku. Cera trądzikowa będzie korzystać z aloesu ponieważ wydzielać się będzie sebum i dlatego łagodzić będzie można miejscowo pojawiające się stany zapalne, ale przede wszystkim istotne będą tutaj właściwości gojące tego żelu. Nakładany grubszą warstwą na ślady po zmianach szybko będzie się rozjaśniał i przywróci bliznom gładkość. Odrobiona żelu nałożona na rzęsy przed pójściem spać to idealna opcja, odżywka, która sprawi, że nasze rzęsy w ciągu miesiąca uda się pogrubić.

Substancje odżywcze aloesu

Na miejsca, które zostały nieco zniszczone przez depilację szczególnie w okolicach bikini dobrze będzie nakładać grubą warstwę żelu, który będzie się dobrze wchłaniał. Wmasowany w czaszkę żel to szansa na to, że uda się pokonać łupież. Nakłada się aloes i zostawia na 15 minut, po tym czasie myjemy normalnie włosy. Taka metoda ma również wpływać na stymulowanie wzrostu włosów. Nałożony zamiast odżywki i dobrze spłukany będzie nadawał miękkości i połysku. Przebarwienie pigmentowe na twarzy będzie można skutecznie wybielić wmasowując żel w ciemne miejsca.

Jeśli ktoś spędza dużo czasu na słońcu to możliwe, że właśnie żel z aloesu będzie dla niego dobrą opcją, dzięki której będzie można nieco złagodzić te ewentualnie pojawiające się podrażnienia, które mogą wynikać z tego, że tego słońca na naszą cerę będzie jednak zbyt dużo. Mieszając żel z aloesu z sokiem z cytryny oraz brązowym cukrem będzie można stworzyć sobie świetny domowy peeling, który pozbawiony będzie środków konserwujących i dlatego powinien się dobrze sprawdzać. Niektórzy stosują żel również w momencie, gdy muszą się zmagać z rozstępami. Dla osób z łuszczycą oraz egzemą będzie to najlepsza opcja do nawilżenia skóry.

Michał Biel

Redakcja aloevera.edu.pl

Bogata wiedza związana ze zdrowym trybem życia
Zastanawiałeś się, które rośliny posiadają moc leczniczą oraz są łatwo dostępne?
Na ratunek przybywa aloes, czyli cud natury. Jego niezwykła moc pozwala na przywrócenie zdrowia oraz dodaje energię do życia
Wprowadź do swojego codziennego życia aloes już dzisiaj!

kontakt@aloevera.edu.pl