Aloes – recepta na piękną i zdrową skórę

Aloes – recepta na piękną i zdrową skórę

Aloes występuje na obszarach, które znajdują się w trudnych warunkach klimatycznych, jednak nawet w czasie okresów, gdy jest susza mogą wyglądać bardzo dobrze. Podobnie będzie właśnie z naszą skórą, na którą będziemy chcieli stosować aloes.

Sok z aloesu przynosi ulgę między innymi, gdy chodzi o skórę wysuszoną oraz wrażliwą, ponieważ będzie się wchłaniał cztery razy szybciej niż woda oraz substancje, które utrzymują należyty poziom nawilżenia przez długi okres czasu. Można również oczekiwać lepszego ukrwienia, wzmocnienia naczyń krwionośnych oraz chroni przed pękaniem.

Aloes – sok

Sok aloesowy posiada niezwykłe właściwości, gdy chodzi o ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym, co sprawi że będzie to naturalny filtr. Roślina taka będzie również szans na walkę z podrażnieniami skóry, które powodowane będą promieniami słonecznymi i opalaniem. Dzięki temu, że w miąższu mamy związku organiczne i składniki antybakteryjne można oczekiwać, że będzie to środek działający kojąco oraz przeciwzapalnie na naszą skórę. jednocześnie sok aloesowy skutecznie nawilża skórę i spowalnia w jakieś mierze także procesy starzenia się, więc warto będzie o tym myśleć, gdy chcemy spędzić leniwe popołudnie na plaży w słońcu.

Aloes na rany

Sok z aloesu sprawdzać się będzie w przypadku gdy będzie dochodzić do infekcji skóry, grzybicy czy drożdżycy. Niszczy bakterie oraz chorobotwórcze grzyby, pobudza również przyrost komórkowy, zmniejsza ból oraz obrzęki odpowiada za hamowanie krwawienia, znaczenie będzie przyspieszać gojenie się ran.

Aktywne składniki preparatów z sokiem z aloesu:

Cukry występują w formie jednocukrów takich jak glukoza czy fruktoza oraz oprócz tego także wielocukry, które mają zbawienny wpływ na stany zapalne, infekcje wirusowe i będą podnosić skutecznie aktywność naszego układu odpornościowego.

Poprawa kondycji skóry

Aminokwasy występują w liczbie 20 i mamy tam aż 7 z 8 tych, które są nam rzeczywiście niezbędne. Aminokwasy niezbędne to takie, których nasz organizm sam nie będzie w stanie tworzyć. Muszą być więc one dostarczone do organizmu z zewnątrz i dlatego najlepiej będzie wprowadzać je w pożywieniu.

Enzymy w aloesie to rzeczywiście wiele ciekawych propozycji, bez których organizm nie będzie mógł funkcjonować, a których często brakuje nam z tego względu, że będziemy spożywać żywność przetworzoną, w ramach której witalne składniki będą nieco niszczone.

Witaminy to bardzo liczne składniki w aloesie. Mamy tam między innymi A, C, E, B, cholina, B12, kwas foliowy. Witaminy A, C, E są antyoksydantami neutralizującymi wolne rodniki. Witaminy z grupy B i cholina biorą udział w metabolizmie aminokwasów.

Oczywiście bardzo liczne są również substancje mineralne właśnie w aloesie i tych propozycji takżę mamy tam bardzo wiele. Do tego doliczyć będzie można również sterole, antrachinony, saponiny, ligniny czy tez liczne biostymulatory.

Sok z aloesu – dawkowanie

Sok z aloesu przyjmować można w ilości około 50 ml dziennie po pięć łyżek. Będzie można tą dawkę dzielić na kilka porcji w różnych porach dnia.

Iwona Świderska

Redakcja aloevera.edu.pl

Bogata wiedza związana ze zdrowym trybem życia
Zastanawiałeś się, które rośliny posiadają moc leczniczą oraz są łatwo dostępne?
Na ratunek przybywa aloes, czyli cud natury. Jego niezwykła moc pozwala na przywrócenie zdrowia oraz dodaje energię do życia
Wprowadź do swojego codziennego życia aloes już dzisiaj!

kontakt@aloevera.edu.pl